Repasované notebooky HP Elitebook, Probook a Zbook
Repasované notebooky se zárukou prodáváme již více než 20 let. Sleva oproti novým modelům je výrazná. Všechny značkové použité notebooky podrobujeme důkladnému testování a prodáváme je s předem nainstalovaným operačním systémem Windows. V naší nabídce najdete levné předváděcí notebooky, levné notebooky do 5 000 Kč, ale i kancelářské notebooky a profesionální repasované notebooky Dell, Lenovo, HP a MacBooky Apple. Hledáte výkonné herní notebooky? Stačí si vybrat. Máme víc než 1000 kusů repasovaných notebooků skladem.
Jak vybrat kvalitní repasovaný notebook
Chystáte se vybrat nový repasovaný notebook a chcete s výběrem pomoci? Právě pro vás, jsme připravili podrobný postup, jak při nákupu notebooku postupovat.
Na jaké parametry a funkce se zaměřit, co je zbytečné a co není, abyste za své peníze dostali opravdu to nejlepší. Závěrem pak poradíme, jak výrazně ušetřit díky našim repasovaným notebookům.
Velikost displeje notebooku
K důležitému parametru při výběru notebooku patří volba správné velikosti úhlopříčky, rozlišení a typu displeje. V zásadě se dá říct, že velikost displeje má vliv na celkovou velikost notebooku a komfort při přenášení.
Notebooky s displejem 10 - 14,1 palců – jsou ideální pro časté přenášení a najdete je u lehkých kompaktních notebooků. Jsou vhodné pro práci na cestách, kde vám nezaberou zbytečně moc místa. Z hlediska rozlišení displeje bohatě stačí i nižší hodnoty.
Notebooky s displejem 15 - 15,6 palců – patří k nejrozšířenějším mezi notebooky a mají opravdu universální využití. Zvládnete s nimi pracovní činnosti, sledování filmů i hraní her. Podle druhu činnosti si také zvolte adekvátní rozlišení - např. pro hraní her či úpravu grafiky zvolte nejméně rozlišení Full HD.
Notebooky s displejem 17 - 18,4 palců – jsou ideální pro práci s grafikou, úpravu videí či hraní počítačových her. Větší rozměr je však zpravidla vyvážen vyšší hmotností notebooku, což při častém přenášení zrovna neoceníte. Rozlišení u těchto displejů již volte minimálně Full HD či spíše vyšší.
Vlastnosti povrchu displeje
Dalším parametrem při výběru displeje, kteří mnozí v podstatě neřeší je výběr povrchu. K dispozici máte matný displej, který méně odráží světelné odlesky ovšem má tlumenější barvy.
Další možností je zvolit – lesklý displej, který má jasnější barvy, ale zároveň hodně odráží okolní světlo.
Poslední a často využívanou možností je antireflexní displej, který kombinuje výhody obou předchozích typů.
Znáte repasované notebooky?
Ušetřete při nákupu notebooku využitím naší nabídky.
Technologie obrazu
Tento parametr ovlivňuje podání barev, pozorovací úhel a odezvu displeje. K hlavním typům patří:
IPS displej – nabízí lepší podání barev, vyšší odezvu i pozorovací úhly. Je to však na úkor nižšího kontrastu.
TN displej – vyhrává svou výrobní cenou, vysokým jasem, rychlou odezvou ovšem pozorovací úhly jsou horší.
VA displej – využívá výhody displejů typu TN a IPS a liší se jen tím, že při chybě pixel na obrazovce zčerná.
OLED displej – výhodou jsou rychlé odezvy, skvělý kontrast i podání barev. Nevýhodou je pak vyšší cena a také kratší životnost displeje.
Procesor – srdce notebooku
Jak silný procesor potřebujete?
Pro základní práci na počítače, Office, surfování na internetu
Jestliže hledáte spíše kancelářský notebook – tedy pro práci s Office, prohlížečem nebo běžné surfování bude pro vás plně dostačující levnější notebook s procesorem Intel Core i3. Pro zcela základní práci i s procesorem Intel Pentium nebo Celeron.
Jestliže není váš rozpočet tak napjatý a chcete mít nějaký výkon navíc, dívejte se po procesoru Intel Core i5 nebo Intel Core i7.
Pro hraní her, zpracování grafiky, střih videa a CAD
U herního notebooku nebo notebooku pro zpracování grafiky či střih videa, berte jako základ právě Core i7 případně vyšší Intel Core i9. Zároveň platí, že vyšší výkon procesoru se může odrazit na nižší výdrži baterie notebooku. Zejména u hraní náročnějších her nebo stříhání videa počítejte rovnou, že na baterii notebook moc dlouho nevydrží.
Paměť RAM, kolik jí budete potřebovat?
U velikosti RAM platí čím více tím lépe. Paměť RAM využívá notebook k ukládání dat, zatímco s nimi procesor pracuje. Tj. všechny aplikace, s kterými budete najednou pracovat by měly mít k dispozici dostatek prostoru v paměti.
Jestliže např. budete stříhat video a čekat na zpracování s nedostatečnou velikostí RAM může být celý proces velmi pomalý. Málo paměti RAM se může projevit i tím, že už neotevřete další aplikaci nebo nové okno v internetovém prohlížeči.
Průměrnému uživateli Windows by mělo bohatě stačit 8 GB RAM. Námi nabízené repasované notebooky jsou již ve většině případů osazeny min. 8 GB ram. Pokud zvolíte 16 GB RAM, váš nový repasovaný notebook bude svižnější a zvládne toho víc. Před nákupem si také ověřte, zda je možné RAM v notebooku dále rozšiřovat nebo u ní není možné navyšování. Bude se vám to hodit do budoucna.
Pro činnosti, jako je programování, kompilování softwaru, stříhání videa nebo práci s velkým objemem dat budete potřebovat minimálně 16 GB, ale lépe 32 GB RAM.
Grafická karta – stačí integrovaná nebo je potřeba dedikovaná?
Všechny notebooky mají již v základu sdílenou (integrovanou) grafickou kartu, která je součástí základní desky s procesorem. Tato varianta je pro většinu uživatelů plně dostačující. Sdílená (integrovaná) grafická karta vám umožní bez obtíží sledovat filmy ve vysokém rozlišení, hrát jednodušší hry a samozřejmě zvládne práci s kancelářskými aplikacemi.
V případě, že je vaším cílem nákup herního notebooku nebo potřebujete notebook pro stříhání videa či práci s grafikou poohlédněte se po notebooku s nesdílenou (dedikovanou) grafickou kartou. Ve většině notebooků najdete dedikované grafické karty od výrobců AMD nebo Nvidia. Projděte si naši nabídku – repasované notebooky pro grafiky.
U notebooků s procesory Intel se většinou používají grafické karty Nvidia řady GeForce pro hry nebo profesionální grafické kartami Nvidia Quadro, které jsou určeny pro náročnou práci s aplikacemi typu CAD, CGI.
Notebooky osazené procesory AMD pak nejčastěji využívají grafické karty Radeon, kde můžete rozlišit několik řad – 5, 7 až R9.
Pevný disk – jaký je vhodný pro můj notebook?
Na pevný disk notebooku se ukládají všechna data. HDD disky jsou levnější než disky SSD za kapacitu tedy zaplatíte méně, používají pohyblivé části, což způsobuje, že jsou pomalejší a může je poškodit otřes. Pro běžnou práci postačí velikost HDD do 500GB.
V dnešní době většina notebooků používá rychlé a moderní SSD disky pro práci s daty, systém na SSD disku nabíhá rychleji, SSD disk nemá pohyblivé součásti a je tak odolný vůči otřesům. Cena za kapacitu je ovšem vyšší. U některých notebooků jsou SSD disky doplněny klasickým velkým HDD diskem, který slouží pro ukládání větších objemů dat.
Při výběru notebooku se zaměřte na SSD disky s kapacitou alespoň 120GB. SSD disky používají přenosový protokol NVMe, který data přenáší vyšší rychlostí než u běžného disku se SATA přenosem dat. U SSD disků je však třeba počítat i s vyšší cenou, proto v některých noteboocích lze kombinovat oba typy disků. Pro ukládání dat si pak můžete například zvolit HDD disk s kapacitou 320 GB a menší SSD s kapacitou 120 GB bude vyčleněno pro práci operačního systému a programů.
Poslední variantou disků jsou pak SSHD disky – hybridní disky, jsou to HDD disky, které mají v sobě SSD paměť do které ukládají častou používaná data, díky tomu se rychleji načítá operační systém i aplikace. Tyto disky nevyžadují aby měl notebooky prostor pro dva disky.
Zkontrolujte si dostupné porty a výbavu
Množství a typ portů představují způsob, jak k notebooku zapojit další zařízení, které budete potřebovat. Pro připojení většiny externích zařízení jako je mobilní telefon, externí hard disk, tiskárna, myš či klávesnice se nejčastěji používají porty USB. Množství portů určuje, kolik zařízení můžete mít připojeno zároveň. Zvětšit množství dostupných USB portů se dá pomocí připojení externího rozbočovače nebo přikoupením dokovací stanice.
Jestliže budete pracovat s fotografiemi, které budete natahovat z fotoaparátu, může se vám hodit i integrovaná čtečka SD nebo MicroSD karet.
V případě, že budete chtít připojit externí monitor nebo televizi bude se hodit port HDMI, Displayport pro starší monitory pak VGA.
Pro připojení k počítačové síti kabelem, je potřeba síťový port RJ45 anebo použít adaptér do USB portu.
U většiny nabízených notebooků je už integrována i kamera, která se vám bude hodit např. pro videohovory. Pokud není notebook vybaven integrovanou kamerou, stále k němu můžete připojit externí kameru pomocí USB portu.
Repasované notebooky – způsob, jak ušetřit
Na závěr pro vás máme tip, jak výrazně ušetřit při nákupu notebooku. Řeč je o tzv. repasovaných noteboocích, které je možné zakoupit se slevou v řádu desítek procent oproti zcela novému modelu. Jedná se o repasované notebooky z předváděcích akci, ukončených leasingů nebo vrácené v zákonné lhůtě.
Pro repasování se vybírají jen kvalitní modely z vyšších modelových řad značkových výrobců. Před nabídnutím do prodeje prochází repasované notebooky náročným testováním. To odhalí případné nedostatky, které se vyřeší. Na každý repasovaný notebook je pak záruka 12 měsíců, což jej činí jako velmi zajímavou volbu pro nákup.
Proč vybrat repasovaný notebook na Eurotech.cz?
Na trhu s repasovanou výpočetní technikou působíme již více než 20 let. Za tuto dobu jsme svým nadstandardním přístupem získali tisíce spokojených zákazníků. V naší nabídce najdete jen kvalitní a ověřené zboží se zárukou a pozáručním servisem.
Nabízené notebooky, počítače a další sortiment několikanásobně testujeme, aby vše bylo 100 % funkční. Nepoužíváme třídění nabízeného zboží dle typu A-B a podobně, neboť neexistuje žádná norma, takže by šlo vždy jen o subjektivní třídění. Všechny případné kosmetické vady jsou vždy nafoceny přímo u konkrétního výrobku – nekupujete zajíce v pytli.
Za instalaci operačního systému Windows u nás nic neplatíte, a navíc instalujeme i všechny potřebné ovladače. Repasovaný notebook nebo počítač od nás stačí jen zapnout a můžete ihned pracovat.
Vyberte si repasovaný notebook z naší nabídky ještě dnes.
Mohlo by se vám hodit: